logo

Zmiany w strukturze firmy

Zbadać skutki zmian w strukturze firmy. W jednym z poprzednich rozdziałów omówiliśmy charakterystyczne cechy różnych typów firm. W tym rozdziale przyjrzymy się kwestii zmiany struktury firmy, powodom takich zmian i niektórym z możliwych konsekwencji. Analizę tę zakończą metody przeprowadzenia zmian strukturalnych.

Po dwóch latach działalności sklepu „Exeter Feed and Grain” Howard powiedział Philowi, że prawdopodobnie wycofa się ze spółki. Właśnie zainwestował w firmę, którą interesował się jego zięć. To zaś zaniepokoiło jego żonę. Howard już raz kiedyś stracił cały zainwestowany kapitał i musiał potem walczyć o odzyskanie w miarę pewnej pozycji finansowej. Żona Howarda bała się, aby nie stało się to ponownie i poprosiła go o ograniczenie swoich zobowiązań. Ponieważ nowa firma była spółką akcyjną, udziały w spółce „Exeter Feed and Grain” były bardziej ryzykowne i mogły zostać sprzedane po ustalonej cenie. Phil zrozumiał sytuację i zgodził się na zmiany w strukturze spółki cywilnej.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Hej! Fajnie, że tu jesteś! Mam na imię Izabela i jestem studentką ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, bloga prowadzą od I roku studiów, jest to dla mnie forma hobby. Zamieszczam tutaj artykuły na tematy z dziedziny biznesu która mnie zainteresuje. Mam nadzieję, że Tobie przypadnie do gustu ten blog!