logo

Umiejętności potrzebne przedsiębiorcy

  1. Umiejętność rozwiązywania problemów zawiera zdolność definio­wania trudności lub problemu, analizowania jego składowych części, umiejętność koncentrowania potrzebnych zasobów, oceny potencjal­nych rozwiązań i wyboru planu działania. Zdolność ta może także wiązać się z wyszukiwaniem ekspertów, którzy dostarczą potrzebną informację lub zasugerują optymalne rozwiązanie problemu.
  2. Stosunki międzyludzkie są ważne, gdyż każda firma potrzebuje klientów. To oni płacą rachunki i decydują o powodzeniu lub upadku firmy. Przedsiębiorca potrzebuje umiejętności postępowania z ludźmi, być może nawet bardziej niż ktokolwiek inny.

  3. Zasady księgowości muszą być znane każdemu, kto myśli o własnej firmie. Staranny plan finansowy jest konieczny, gdyż większość firm przynosi straty przez pierwsze dwa lata. Możliwość znalezienia kapitału jest w dużym stopniu uzależniona od jakości biznes planu i prognoz finansowych, jakie on przedstawia.

Hej! Fajnie, że tu jesteś! Mam na imię Izabela i jestem studentką ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, bloga prowadzą od I roku studiów, jest to dla mnie forma hobby. Zamieszczam tutaj artykuły na tematy z dziedziny biznesu która mnie zainteresuje. Mam nadzieję, że Tobie przypadnie do gustu ten blog!