logo

Sprzedaż z utworzeniem spółki

Czasem przedsiębiorca decyduje, że najlepszym rozwiązaniem dla jego firmy jest sprzedaż częściowa. W tym wypadku mamy do czynienia z dwoma rozwiązaniami: ze sprzedażą udziałów w spółce lub sprzedażą akcji.

Sprzedaż z utworzeniem spółki Częściowa sprzedaż firmy z przekształceniem jej w spółkę jest dla właściciela szansą na podwojenie kapitału firmy. Ponadto połączone siły dwóch właścicieli to także podwojenie umiejętności menedżerskich. Sprzedaż dzieli zarówno odpowiedzialność za firmę jak i obciążenie pracą. Sprzedaż częściowa sprawia jednak, że decyzje podejmowane są wolniej, ponieważ większa ilość ludzi jest w nie zaangażowana. Podkreślamy, że każdy przedsiębiorca zakładający spółkę powinien zawrzeć pisemną umowę z pozostałymi wspólnikami, która określi szczegółowo postępowanie w przypadku rozwiązania spółki. Część ryzyka może zostać przeniesiona na ubezpieczenie. Wielu właścicieli spółek opłaca ubezpieczenie na życie, z których odszkodowanie w wypadku śmierci wspólnika otrzymują jego spadkobiercy, co zaspokaja ich roszczenia. Pozostali wspólnicy mogą bez przeszkód kontynuować działalność bez obaw o wymuszoną sprzedaż.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Hej! Fajnie, że tu jesteś! Mam na imię Izabela i jestem studentką ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, bloga prowadzą od I roku studiów, jest to dla mnie forma hobby. Zamieszczam tutaj artykuły na tematy z dziedziny biznesu która mnie zainteresuje. Mam nadzieję, że Tobie przypadnie do gustu ten blog!