logo

Rodzaje ubiezpieczeń

Rodzaje ubezpieczeń. Teraz omówimy krótko trzy rodzaje ubezpieczeń, jakie powinien mieć na uwadze menedżer zajmujący się zarządzaniem ryzykiem. Są to następujące kategorie: ubezpieczenie od odpowiedzialności, ubezpiecznie na życie i zdrowotne oraz ubezpieczenie nieruchomości.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności. Zobowiązania przy prowadzeniu interesów oznaczają odpowiedzialność prawną. Przedsiębiorca jest odpowiedzialny za firmę, budynki, pojazdy i produkty. Każdy wypadek będący rezultatem nieodpowiedniego zarządzania tym majątkiem jest zwany zaniedbaniem. Zaniedbanie orzeka się często w przypadku, gdy nieostrożność klienta lub pracownika przyczyniła się do wypadku. Istnieje wiele rodzajów ubezpieczenia od odpowiedzialności, które powinien znać przedsiębiorca, np. ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w przypadku kierowców lub ubezpieczenia związane z jakością produktu. Z prawnego punktu widzenia, jeśli zatrudnia się pracowników, należy ich ubezpieczyć. Właściciel może także chcieć ubezpieczyć majątek firmy. Ubezpieczenia typu auto casco dostarczają pracy firmom zajmującym się naprawą samochodów, blacharstwem i lakiernictwem samochodowym.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Hej! Fajnie, że tu jesteś! Mam na imię Izabela i jestem studentką ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, bloga prowadzą od I roku studiów, jest to dla mnie forma hobby. Zamieszczam tutaj artykuły na tematy z dziedziny biznesu która mnie zainteresuje. Mam nadzieję, że Tobie przypadnie do gustu ten blog!