logo

Projekt formularza podania o pracę

W rozdziale 23 zaprezentowano uproszczony formularz podania o pracę. Oczywiście możesz go zmodyfikować odpowiednio do swoich potrzeb i rodzaju pracy, jaką ma wykonywać kandydat. Formularz powinien zawierać pytania wystarczająco dokładne, by dawały obraz umiejętności kandydata, ale powinien być też przejrzysty, by można było szybko znaleźć potrzebną informację. Musisz także pamiętać, że zadając pytania nie możesz przekroczyć pewnych ustalonych prawnie granic. (Ma to zastosowanie zarówno do pytań pisemnych jak i ustnych.) Na przykład w USA potencjalny pracownik jest chroniony przez następujące ustawy:
Civil Rights Act z 1964. Ustawa ta zakazuje dyskryminacji ze względu na płeć, kolor skóry, religię lub pochodzenie.
Public Law 90-202. Zabrania dyskryminacji ze względu na wiek i stosuje się do osób między czterdziestym a siedemdziesiątym rokiem życia.
Ochrona niepełnosprawnych. Prawo federalne zakazuje dyskryminacji osób upośledzonych fizycznie.
Pierwszym krokiem pracodawcy powinno być poproszenie kandydata o wypełnienie formularza podania o pracę. Pozwala to na wybór najlepszych kandydatów i może zaoszczędzić czas przeznaczony na przeprowadzenie rozmów.

Hej! Fajnie, że tu jesteś! Mam na imię Izabela i jestem studentką ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, bloga prowadzą od I roku studiów, jest to dla mnie forma hobby. Zamieszczam tutaj artykuły na tematy z dziedziny biznesu która mnie zainteresuje. Mam nadzieję, że Tobie przypadnie do gustu ten blog!