logo

Podejmowanie ryzyka – sukces lub porażka

W rozdziale 1 omówiliśmy krótko powody niepowodzeń w biznesie. Powinieneś przemyśleć swoje poglądy na sukces, porażkę i ryzyko zanim podejmiesz decyzję o zakładaniu firmy. Właściwe ocepianie ryzyka jest bardzo ważne, lecz niestety jedynym sposobem opanowania tej umiejętności jest doświadczenie. Strach przed niepowodzeniem jest bowiem najpoważniejszą przeszkodą w twórczym myśleniu. Dla przedsiębiorcy jest niezmiernie ważne, by nauczyć się zwiększania swoich szans na sukces. Czasem może to oznaczać stałe radzenie sobie z niepowodzeniami. Powinieneś tak działać, by małe niepowodzenia pracowały na twoją korzyść. W ten sposób możesz dowiedzieć się, co się nie udało i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Poprzez nabywanie doświadczenia poprawisz swoje możliwości oceny ryzyka. Naucz się nie popełniać dwa razy tych samych błędów. Jeżeli kampania reklamowa nie daje pożądanych rezultatów, następnym razem wypróbuj inną metodę.
Unikania niepowodzeń uczymy się wcześnie. To udaje się dobrze w szkole, gdzie dostajemy oceny za to, czego się nauczyliśmy. Ten rodzaj umiejętności może okazać się jednak nieprzydatny dla przedsiębiorcy, który próbuje wcielić w życie nowy pomysł. Bądź przygotowany na eksperymentowanie, wypróbowywanie twórczych idei i małe niepowodzenia przez cały czas. Mej także na uwadze moment realizacji pomysłu. Wiele znakomitych wynalazków poniosłoby klęskę, gdyby były wprowadzone w niewłaściwym czasie. Każdy przedsiębiorca jest w niepowtarzalną sytuacji. Gdyby istniała wypróbowana i skuteczna metoda aktualna dla każdej sytuacji, nikt nie byłby przedsiębiorcą. Oczywiście zawsze można wykorzystać doświadczenia innych przedsiębiorców. A oto Usta powodów, które przyczyniają się do rynkowej klęski firmy.

Hej! Fajnie, że tu jesteś! Mam na imię Izabela i jestem studentką ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, bloga prowadzą od I roku studiów, jest to dla mnie forma hobby. Zamieszczam tutaj artykuły na tematy z dziedziny biznesu która mnie zainteresuje. Mam nadzieję, że Tobie przypadnie do gustu ten blog!