logo

Inne czynniki dotyczące wyboru ubezpieczenia

Koszt Koszt pokrycia ubezpieczeniowego może zmieniać się w zależności od towarzystwa. Nie obawiaj się dokładnie sprawdzić cen w kilku z nich. Porównania bywają mylące. Jedno z towarzystw może oferować niskie składki, inne zaś wypłacać dywidendy. Jeszcze inne może wydawać się najtańsze, ale nie zaspokajać w wystarczający sposób roszczeń klientów.

Elastyczność. Czy firma oferująca polisę niedokładnie odpowiadającą twoim potrzebom jest skłonna ją przystosować? Jeżeli twoja firma ma niezwykłe potrzeby, wykupienie klauzuli dodatkowej do już istniejącej polisy może być mniej kosztowne niż zakup innej polisy, która pokrywa więcej niż jest to niezbędne.

Stabilność. Nie powierzaj ubezpieczenia twojej firmy towarzystwu, które nie jest finansowo bezpieczne. W USA jest wydawana publikacja Best’s Insurance Reports podająca stabilność i wypłacalność towarzystw ubezpieczeniowych. Niskiej jakości ubezpieczenie jest ryzykiem, na które nie możesz sobie pozwolić.

Zakres. Jedną z zalet korzystania z usług agenta ubezpieczeniowego jest uniknięcie ubezpieczenia tej samej rzeczy dwa razy. Opłacanie dwóch składek ubezpieczających to samo nie ma sensu, ponadto wiele polis zawiera klauzulę mówiącą że odszkodowanie nie będzie wypłacone, jeżeli przedmiot, na który opiewa polisa ubezpieczony jest przez inną polisę. Nagle możesz znaleźć się pośrodku debaty między dwoma towarzystwami ubezpieczeniowymi, z których żadne nie będzie chciało uregulować twoich roszczeń.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Hej! Fajnie, że tu jesteś! Mam na imię Izabela i jestem studentką ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, bloga prowadzą od I roku studiów, jest to dla mnie forma hobby. Zamieszczam tutaj artykuły na tematy z dziedziny biznesu która mnie zainteresuje. Mam nadzieję, że Tobie przypadnie do gustu ten blog!