logo

Ekonomiczne skutki ubezpieczenia

Omówiliśmy ubezpieczenia jako środek pozwalający na przenoszenie ryzyka. Ubezpieczenia mają także inne ekonomiczne skutki.

  • Pomagają one firmom osiągnąć większą wydajność. Jeżeli firma nie jest ubezpieczona, musi ona zamrozić część kapitału na pokrycie możliwych strat. Bez ponoszenia tego ryzyka, firma dysponuje większym kapitałem do zainwestowania w siebie, a zatem rozwoju.

  • Ubezpieczenie pozwala na utrzymanie niższych cen produktów. Bez ubezpieczeń producenci musieliby zwiększyć ceny produktów by pokryć ryzyko.

  • Ubezpieczenie zapewnia gwarancję wierzycielom. Żaden bank nie pożyczy ci pieniędzy na dom, który może spłonąć w przyszłym tygodniu bo straci w ten sposób pieniądze bezpowrotnie.

  • Ubezpieczenie jest metodą oszczędzania. Niektóre polisy ubezpieczeniowe są zarazem udziałami i jako takie mogą być sprzedane po ich rynkowej cenie.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Hej! Fajnie, że tu jesteś! Mam na imię Izabela i jestem studentką ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, bloga prowadzą od I roku studiów, jest to dla mnie forma hobby. Zamieszczam tutaj artykuły na tematy z dziedziny biznesu która mnie zainteresuje. Mam nadzieję, że Tobie przypadnie do gustu ten blog!