logo

Dealer samochodów sprzedaje firmę

Jednym z najważniejszych dokumentów może być umowa określająca postępowanie w przypadku wykupu firmy lub śmierci jednego ze wspólników. Przy zmianie wspólników, omówionej na początku rozdziału, nie było takiej umowy. Sprzedaż udziałów w firmie przez Howarda była wydarzeniem nagłym i dramatycznym. Utrata nieograniczonej odpowiedzialności za majątek Howarda obniżyła sprawność przepływu kapitału Phila. Bankier Cecil natychmiast ograniczył firmie kredyt operacyjny. Inne kłopoty, których skutkom może zapobiec starannie przemyślana umowa między wspólnikami to:

  • nagłe zmiany ekonomiczne

  • nagłe zmiany stanu zdrowia wspólnika

  • procesy sądowe związane z firmą lub działalnością jednego ze wspólników.

Przy zakładaniu każdej spółki powinno się sporządzić przemyślaną i łatwą do wprowadzenia w życie umowę, jak to opisano w jednym z poprzednich rozdziałów. Po pewnym okresie działalności firma może „dojrzeć” do przeprowadzenia w niej takich zmian, by nadal mogła właściwie funkcjonować. Wiele niekorzystnych wydarzeń może mieć na nią wpływ i dlatego sporządzanie odpowiednich umów jest bardzo ważne. Wiele rodzajów ryzyka można zmniejszyć wykupując ubezpieczenie, zwłaszcza ubezpieczenie na życie dla wspólników. Należy to zrobić tak, aby firma nie ucierpiała finansowo.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Hej! Fajnie, że tu jesteś! Mam na imię Izabela i jestem studentką ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, bloga prowadzą od I roku studiów, jest to dla mnie forma hobby. Zamieszczam tutaj artykuły na tematy z dziedziny biznesu która mnie zainteresuje. Mam nadzieję, że Tobie przypadnie do gustu ten blog!