logo

Czego dowiadujemy się z tych przykładów

Zakładanie firmy jest ryzykowne. Przedsiębiorca ryzykuje swoim czasem i pieniędzmi. Przykłady Boba i Teda skłaniają nas do zadania i rozważenia następujących pytań:
Jakie czynniki motywujące leżą u podstaw ich decyzji?
Jakie ryzyko podejmują oni zakładając swoje firmy?
Jak zamierzają poradzić sobie z tym ryzykiem?
Powyższe przykłady ilustrują wiele istotnych kwestii związanych z podejmowaniem decyzji i przewidywaniem ryzyka.
Bob znalazł dwa istotne powody swojej decyzji. Chciał znaleźć możliwość większego zarobku i wykorzystać swoje zdolności twórcze przy projekto­waniu ogrodów.
Bob nie odczuwał zadowolenia będąc wyłącznie siłą roboczą w firmie. Wolał pracować umysłowo i w ten sposób zainwestować tak, aby zwiększyć własne zyski. Ted nie chciał być przeniesiony wolał natomiast nadal pracować mając bezpośredni kontakt z klientami. Wybrał firmę rozwiniętą na mniejszą skalę. Ted wolał pozostać pracownikiem fizycznym w firmie. Zdawał sobie sprawę, że musiałby inwestować więcej pracy umysłowej i pieniędzy, by nadal pracować z tą samą wydajnością przy sprzedaży usług.
Zarówno dla Boba jak i Teda ich decyzje stanowiły nowe wyzwanie.
Bob i Ted ryzykowali swoimi zarobkami, zainwestowanym kapitałem i bezpieczeństwem pracy.
Bob i Ted przyjmują odpowiedzialność za swoje firmy i wszelkie zobowią­zania, jakie mogą z tego wyniknąć.
Bob i Ted zdają sobie sprawę z faktu, że powinni zabezpieczyć siebie i swoje firmy wykupując ubezpieczenie.

Hej! Fajnie, że tu jesteś! Mam na imię Izabela i jestem studentką ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, bloga prowadzą od I roku studiów, jest to dla mnie forma hobby. Zamieszczam tutaj artykuły na tematy z dziedziny biznesu która mnie zainteresuje. Mam nadzieję, że Tobie przypadnie do gustu ten blog!