logo

Aspekty zwolnienia z pracy

Zwolnienia: Jak rozwiążesz problem zwolnień i urlopów okolicznościowych? Czy zezwolisz swoim pracownikom na pewną liczbę dni, kiedy będą mogli być nieobecni bez uprzedzenia? Jak zareagujesz, gdy pracownik poprosi o trzymiesięczny urlop w okresie wzmożonej działalności firmy? Jak wygląda kwestia urlopów macierzyńskich i zwolnień dla ojców?
Szkolenie: Czy będziesz sam szkolił pracowników, czy będą też to robić osoby zajmujące się zarządzaniem? Czy po skończonym szkoleniu zaoferujesz podwyżkę? Jak ocenisz skuteczność szkolenia?
Emerytura: Jakie dodatkowe świadczenia zaproponujesz byłym pracownikom na emeryturze? Czy zaproponujesz plan inwestycji dla tych, którzy chcieliby zainwestować w firmę część swoich oszczędności? Jeśli tak, kto będzie zarządzał tym planem?
zatrudnienia? Jak będziesz rozstrzygał konflikty między pracownikami? Czy będą mogli z tobą porozmawiać o sytuacjach wywołujących niezadowolenie?
Awans: Czy twoi pracownicy mogą spodziewać się okresowego awansu? Czy będziesz udzielał im podwyżek według ich osobistych zasług, czy też wszyscy pracownicy otrzymają okresowe podwyżki? Jeżeli nastąpi rozwój firmy, jak za to zostaną wynagrodzeni pracownicy?
Ocena pracy personelu: Czy opracujesz standardową procedurę oceny pracy personelu? Czy pracownicy będą mogli przedyskutować swoje zastrzeżenia lub pochwały?
Zwolnienie z pracy: Jak postąpisz z pracownikiem, który notorycznie pracuje poniżej wymaganego standardu? Czy będziesz zwalniał pracowników jeżeli interesy zaczną się psuć? Czy starsi pracownicy będą mieli pierwszeństwo przed młodymi? Czy zwolniony pracownik otrzyma wypłatę kompensacyjną? Od jakich warunków będzie zależało zwolnienie pracownika?

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Hej! Fajnie, że tu jesteś! Mam na imię Izabela i jestem studentką ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, bloga prowadzą od I roku studiów, jest to dla mnie forma hobby. Zamieszczam tutaj artykuły na tematy z dziedziny biznesu która mnie zainteresuje. Mam nadzieję, że Tobie przypadnie do gustu ten blog!