logo

Aspekty zatrudnienia

Najlepszym sposobem ustalenia tych kwestii dla ciebie i twoich pracowników jest zdefiniowanie ich w formie pisemnej. Powinieneś ustalić swoją politykę wobec następujących aspektów zatrudnienia:
Godziny pracy: Ile godzin w tygodniu ma pracować zatrudniony? Czy w sezonie będzie musiał pracować po godzinach? Jeżeli tak, jakie otrzyma wynagrodzenie: dodatkową zapłatę, czy dni wolne, wtedy kiedy jest mniej zamówień?
Wynagrodzenie. Czy pracownicy będą otrzymywać pensję tygodniową czy miesięczną? Czy zaproponujesz im prowizję? Premię roczną? Jak i kiedy będzie miała miejsce wypłata?
świadczenia dodatkowe. Czy pracownicy otrzymają zniżki przy zakupie produktów i usług firmy? Czy zapewnisz im ubezpieczenie zdrowotne i/lub ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków? Jak rozwiążesz kwestię świadczeń emerytalnych?
Urlopy: Kiedy twoi pracownicy mogą otrzymać urlop? Czy firma może się do tych urlopów łatwo przystosować? Jeśli tak, może to oznaczać, że firma będzie musiała sobie radzić bez ważnego pracownika w istotnym dla firmy okresie. Może twoi pracownicy będą mieli prawo do urlopu tylko poza sezonem? Czy zapłacisz im za czas urlopu? Jak rozwiążesz kwestię urlopów bezpłatnych?

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Hej! Fajnie, że tu jesteś! Mam na imię Izabela i jestem studentką ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, bloga prowadzą od I roku studiów, jest to dla mnie forma hobby. Zamieszczam tutaj artykuły na tematy z dziedziny biznesu która mnie zainteresuje. Mam nadzieję, że Tobie przypadnie do gustu ten blog!